[23] Ján Figeľ – Ako láska, dávanie a solidarita sú cestou k osobnému šťastiu a budúcnosti Európy

Ak oslavujeme 30 rokov slobody od pádu železnej opony, ich prvý polčas bol o prístupových rokovaniach a ten druhý o dospievaní nášho členstva v EÚ. Ján Figeľ bol ich súčasťou ako slovenský aj európsky politik, hlavný vyjednávač prístupového procesu do EÚ či náš prvý komisár.

Prvá slovenská epizóda novej sezóny Lights on Europe je špeciálnym pripomenutím základných európskych hodnôt, ktoré v posledných rokoch pomáha šíriť cez vysokú európsku politiku z novovytvorenej role. Ako prvý vyslanec EÚ pre slobodu náboženstva a presvedčenia mimo EÚ sa podieľal na oslobodení niekoľkých neprávom odsúdených väzňov a zvýšení ochrany ľudských práva po celom svete. S Luciou Kleštincovou sa rozprával o prepájaní obchodnej a kultúrnej diplomacie, o aktuálne prebiehajúcej predvolebnej kampani, ale najmä o hodnotách, ktorých nositeľmi by mali byť novozvolení politici.

Ktorá je vaša hlavná hodnota, ktorá vám pomôže vysporiadať sa s výzvami v novom desaťročí? Veríme, že láska a odhodlanie vás budú sprevádzať v novom roku na každom roku!


Join the crowd of fans of Lights on Europe to be the first to know about a new episode!