• Profesionalitu a hodnoty líderky, čo vie, ako mať v Bruseli výsledky.
 • Priame prepojenie na tvoju europoslankyňu.
  Spokojnosť a hrdosť na našu reputáciu v európskej politike.
 • Ambicióznu reformu EÚ, presaditeľnú cez našu celoeurópsku stranu
 • Nádej, že politika môže byť normálna kariéra pre profesionálku, čo sa celý život venuje EÚ, je tam rešpektovaná a zároveň je jednou z nás. Dievča z Petržalky, mama malej tanečníčky, milovníčka jogy a čokoládovej zmrzliny.
 1. Skúsenosti: Roky som tvorila politiky priamo v Európskej komisii.
 2. Odvaha: Nebojím sa byť vašim hlasom pre zmenu – rázne a žensky. Je to o komunite, láskavosti a priestore pre novú politickú kultúru.
 3. Unikátnosť: V biznise by ste ma chceli za vašu CEO. (S)poznáte ma ako expertku na priemyselné a tech politiky, ako aktivistku, vyjednávačku, mentorku a autorku.
 4. Výsledky: Ak ste zažili rodičovskú “dovolenku”, expat život, štúdium alebo prácu vo svete, poznáte aj moje superschopnosti.
 5. Ľudskosť: Európa, politika aj naše vzťahy potrebujú viac láskavosti a rovnováhy.

Volt je prvé a jediné európske hnutie, nie ďalšia národná proeurópska strana.

 1. Máme plán, ako opraviť EÚ, aby sa mohla prehlbovať a prosperovať. Každý problém má medzinárodný rozmer. Politika sa tomu musí prispôsobiť. Preto ju radikálne inovujeme.
 2. Volt stelesňuje hodnoty, ktoré dnes v politike chýbajú. Zodpovednosť, udržateľnosť, diverzitu a rešpekt pre vedu a národné špecifiká.

Po 20-tich rokoch členstva v EÚ treba priniesť Európu na Slovensko, ale národní politici to nedokázali. Je čas, aby nás v Bruseli brali vážne.
Volt je na to ideálna platforma. Jediná európska strana. Po 7 rokoch je nás po Európe vyše 25-tisíc. Spája nás spoločná vízia, ako Európu opraviť a posunúť, aby fungovala aj pre Slovenky a Slovákov.

Lebo Európa bude len taká, akou si ju urobíme.

Lucia Kleštincová je spolupredsedníčka a vedúca kandidátka Volt Slovensko. Po kariére euroúradníčky v Bruseli a materskej službe prináša novú kultúru líderstva do politického priestoru. Robí to nielen v rámci Voltu, ale aj ako školiteľka, konzultantka a kariérna koučka špecializovaná na ženské líderstvo a prevenciu vyhorenia. V Európskej komisii sa venovala priemyselnej politike a digitalizácii verejného obstarávania, cez Brexit až po témy rovnosti v tíme komisárky Heleny Dalli. Je Petržalčanka, absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, London School of Economics, Solvay Business School a Kingstown College. Kandiduje, aby reprezentácia slovenských záujmov mala reálne šancu byť presadená na európskej úrovni, profesionálne a so srdcom.

Pozrite si rozhovor pre TA3 na Deň Európy 9. mája 2024:

Ako podporiť viditeľnosť nášho príbehu? Prevodom na transparentný účet:
č. SK9311000000002947168454