Môj príbeh – Lucia Kleštincová

Moja cesta z Petržalky do Bruselu

Detstvo v našej postsocialistickej spoločnosti ma priviedlo k presvedčeniu, že ak chceme mať skutočne európske Slovensko, musí k tomu prispieť každý z nás.

Dospievanie som strávila medzi športovými tréningami, záhradkárčením so starými rodičmi a školeniami pre mladých lídrov v stredoškolskom parlamente. Postupne vo mne rástla vášeň pre verejné politiky, v tom čase najmä so zameraním na ľudské práva a starostlivosť o životné prostredie.

Počas štúdia medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite som absolvovala niekoľko-mesačné stáže v našej Národnej rade a na Ministerstve zahraničných vecí, ale aj verejnými prácami v USA či spoznávaním systémov na čerpanie eurofondov v Španielsku. Neskôr som niekoľko rokov pracovala na vývoji e-government softwaru a riadení pro bono projektov na prepájanie našich vysokých škôl s potrebami trhu práce.

Aj vďaka týmto skúsenostiam a štúdiu verejných politík na London School of Economics je dnes mojou vášňou práca na spoločenskej transformácii vďaka inovatívnemu využívaniu moderných technológií a školení pre osobné poznanie a rozvoj.

Posledných päť rokov pracujem v Európskej komisii na politikách pre uľahčenie obchodovania na vnútornom trhu EÚ. Verím, že konkurencieschopnosť našich firem vyžaduje väčší dôraz na podporu inovácií, zmysluplné verejné obstarávanie a školstvo ako celospoločenskú prioritu číslo 1.

Vo voľnom čase rozvíjam projekty na podporu ženskosti v politike a moderných metód riadenia štátu. Som presvedčená, že sú kľúčom na zaistenie rovnosti príležitostí pre všetkých a normalizáciu hodnotového povedomia, ktoré žijeme každý deň v našej spoločnosti.

 

 

Zapojte sa

Ak zdieľate moju filozofiu spoločného budovania EÚ, ktorá funguje pre všetkých, podporte ma v úsilí obohatiť o tieto myšlienky aj európsku diskusiu na Slovensku.

V posledných rokoch som sa aktívne zapájala do rôznych aktivít s cieľom obnoviť spojenie medzi Slovenskom a Európou. Teraz je čas pridať. Chcem byť hlasom Sloveniek a Slovákov v Európe. Preto som sa rozhodla kandidovať do Európskych volieb.  Budem vďačná za Vašu pomoc a podporu pri príprave volebnej kampane.

1

Zdieľajte, lajkujte, komentujte tieto myšlienky na sociálnych sieťach spolu s priateľmi, ktorým záleží na progresívnej budúcnosti Slovenska.

2

Zapíšte sa na odber noviniek na tejto stránke, aby sme mohli pokračovať v tejto konverzácii. Môžete sa tešiť na inšpiratívny obsah, žiaden spam.

3

Pridajte sa do tímu dobrovoľníkov, s ktorými spoločne pracujeme na napĺňaní  vízie prosperujúcej Európy.


Som vďačná za akúkoľvek formu podpory a teším sa, že zostaneme v kontakte.

Teším sa na vaše otázky a komentáre.

Ďakujem, ozvem sa už čoskoro.

Skvelé, zavrieť formulár.
Máte otázku?